Airi Lepassar - Mida pean maksudest õpilasena teadma?

Õpilastele võib töötamine ja maksustamine tunduda kauge teema, ent mida varem me põhitõdedega tuttavaks saame, seda lihtsam ka tulevikus! E-tunnis räägib Maksu- ja Tolliameti maksuauditi üksuse juht Airi Lepassar sellest, mis on oluline teada maksudest tööle asumisel, milliseid töid ja mis mahus võivad II kooliastme noored teha, millal tekib maksukohustus ettevõtlusega tegelemisel ja miks üldse makse maksma peab!

Antud külalistund on üks osa Liis Jaaku ja Heidi Kaldlauri poolt B.Schäferi raamatu “Koer nimega Money” põhjal loodavast materjalist. Töölehed ja juhendmaterjali õpetajatele tellis Rahandusministeerium. Ülejäänud materjalid lähevad 2023. aasta sügisel üles e-koolikotti vabavarana kasutamiseks, et õpetajatel ja lapsevanematel oleks teosest saadud enesearengu ja rahatarkuse teadmisi lihtsam edasi anda. Materjal on suunatud eelkõige II kooliastme noortele. Sellest sündis ka idee teha koostööd Tagasi Kooli ja EMTA meeskondadega, et anda õpilastele teadmisi raha teenimisega kaasas käivatest õigustest ja kohustustest. 

Sellelt lehelt leiab rahatarkuse õpetamiseks materjale erinevas vanuses õpilastele: https://www.minuraha.ee/et/kasulikud-abivahendid/opetajale

ei meeldinud
meeldis
meeldis väga